Zalety stosowania piecyków naftowych

0 0
Czas czytania:2 minut, 21 sekund

Piecyki naftowe są nowoczesnymi urządzeniami grzewczymi, które cieszą się coraz większą popularnością na rynku. Niektóre modele sprawdzają się nawet tam, gdzie nie ma prądu. Podział dotyczy piecyków elektronicznych i knotowych. Te solidne urządzenia są bezpieczne w obsłudze i dają nam wygodę. Można je stosować w wielu miejscach, takich jak sklepy, targowiska, biura, mieszkania, hale magazynowe itp. Przyjrzyjmy się temu, jakie zalety mają piecyki naftowe. Dlaczego warto je stosować? Jak działają takie urządzenia? Co jest najważniejsze?

Piecyki naftowe

Jak działa piecyk naftowy? Urządzenie jest zasilane naftą oczyszczoną. W przeciwieństwo do lamp naftowych, taki piecyk jest bezpieczny w użyciu i nie wydziela zapachu. Ma niezwykle funkcjonalne zastosowanie w licznych miejscach. Emituje ciepło w postaci podczerwonego promieniowania, dzięki czemu mamy wrażenie obcowania z żywym ogniem. Piecyki naftowe odznaczają się energooszczędnością. Są stosowane praktycznie wszędzie, gdyż nie wymagają skomplikowanych podłączeń. Sposób działania jest zależny od rodzaju piecyka. 

Nowoczesne modele piecyków naftowych dzielimy na knotowe i elektroniczne. Te pierwsze posiadają tradycyjny palnik z knotem, a te drugie korzystają z technologii wtrysku paliwa. Posiadają laser elektroniczny, dzięki czemu działają skutecznie i sprawnie. Zastosowane technologie zabezpieczeń w piecykach wpływają na nasz komfort w każdych warunkach. 

Zalety piecyków naftowych

Jakie zalety mają piecyki naftowe? Specyfika miejsc typu targowiska i sklepy wiąże się z tym, że często nie ma możliwości zasilanie gazem lub prądem. Oczywiście takie miejsca wymagają ogrzewania. Wybawieniem są nowoczesne piecyki naftowe, które mają wiele zalet. Elektryczne i knotowe urządzenia odznaczają się łatwą instalacją i łatwą obsługą. Posłużą nam do ogrzewania magazynów, sklepów, czy też placów budowy. Urządzenia stawiają na dużą moc grzewczą, dlatego doskonale radzą sobie w trakcie ogrzewania sporych pomieszczeń. Najważniejsze atuty piecyków naftowych są następujące:

  • nie wymagają komina,
  • wpływają na oszczędność energii,
  • knotowe piecyki nie wymagają prądu,
  • są bezpieczne dla użytkowników,
  • nie wydzielają zapachu nafty,
  • są mobilne i łatwe w obsłudze,
  • mają szerokie zastosowania,
  • są wygodne dla każdego użytkownika. 

Jak widać, piecyki naftowe dają wiele korzyści, które są doceniane na rynku. 

Model elektroniczny

Piecyk naftowy elektroniczny cechuje się dużą mocą działania. Pozwala zachować precyzyjne i oszczędne ogrzewanie, dlatego jest stosowany w biurach, mieszkaniach, budynkach usługowych i przemysłowych. Piecyk emituje przyjemne ciepło, które daje nam komfort. Wygodne urządzenie wymaga jedynie zwyczajnej wentylacji we wnętrzu. Nie zapominajmy o unikalnych funkcjach, takich jak oszczędzanie nafty lub inteligentne spalanie. Wszystkie wnętrza można równomiernie ogrzać za pomocą elektronicznego piecyka naftowego. 

Model knotowy

Piecyk naftowy z knotem jest stosowany tam, gdzie nie mamy dostępu do zasilania gazem lub prądem. Urządzenie jest zasilane za pomocą baterii. Odznacza się funkcjonalnością i szybkim działaniem. Każdy użytkownik może cieszyć się łatwą i wygodną obsługą. Niezwykle ważne jest to, że użytkowanie piecyka jest bezpieczne. Zastosowano nowoczesne technologie w kwestii zabezpieczeń sprzętu, dlatego z powodzeniem zachowamy bezpieczeństwo. Piecyki knotowe nie wymagają komina. Ogromną zaletą jest wymienny zbiornik na paliwo. Zastosowanie wiąże się przykładowo z halami magazynowymi, placami budowy lub  targowiskami. 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %