Co sprawia, że warto korzystać z piecyków naftowych?

0 0
Czas czytania:1 minut, 46 sekund

Wśród urządzeń grzewczych ważną rolę pełnią piecyki. Są to urządzenia zasilane paliwem, dzięki któremu można generować energię, niezbędną do ocieplania pomieszczeń. Istnieje wiele rodzajów piecyków. Wśród nich dużą popularnością cieszą się piecyki naftowe. Stanowią świetną alternatywę dla urządzeń uzależnionych od gazu lub paliw kopalnych. Sprawdzają się także w przypadku awarii konwencjonalnych źródeł ogrzewania. 

Jakie są zalety korzystania z piecyków? 

Piecyki naftowe pozwalają na utrzymanie stałej temperatury w pomieszczeniach. Są wykorzystywane głównie w pomieszczeniach gospodarczych, w garażach lub miejscach narażonych na występowanie niskich temperatur. Posiadają wiele zalet, których pozbawione są inne typy urządzeń grzewczych: 

  • piecyki knotowe nie wymagają żadnego połączenia z zewnętrznym źródłem energii, dzięki temu mogą funkcjonować praktycznie wszędzie. Jedynym warunkiem korzystania z piecyków jest posiadanie sprawnej wentylacji, 
  • pomimo, że wykorzystują paliwa płynne – naftę – nie emitują żadnych nieprzyjemnych zapachów, 
  • są niezwykle proste i wygodne w obsłudze. Nie wymagają skomplikowanego montażu ani dodatkowych urządzeń – działają całkowicie samodzielnie. 

Dzięki dużej mocy grzewczej, piecyki naftowe mogą dogrzewać nawet duże pomieszczenia – w magazynach, sklepach czy na placach budowy. 

Jakie są typy piecyków naftowych? 

Grzejniki zasilane paliwem płynnym działają na zasadzie konwekcji. Wykorzystują także promieniowanie podczerwone, które daje bardzo podobne wrażenia, jakie są w kominkach. Wśród piecyków na naftę dominuje kilka typów urządzeń: 

  • piecyki z knotem – należą do najtańszych urządzeń. Charakteryzują się cichym działaniem. Bardzo szybko podnoszą temperaturę w pomieszczeniach. Ich jedyną wadą jest nagrzewanie się ścianek, które mogą oparzyć użytkownika, 
  • piecyki elektroniczne – są najbezpieczniejsze ze wszystkich urządzeń grzewczych na paliwa płynne. Zazwyczaj są wyposażone w system wentylacji, który rozprasza ciepło równomiernie po całym pomieszczeniu.  

Czy piecyki naftowe są bezpieczne? 

Niektórzy klienci obawiają się korzystania z piecyków naftowych. Niepotrzebnie. Piecyki renomowanych firm przeszły rygorystyczne testy przed dopuszczeniem ich do sprzedaży. Wszystkie piecyki posiadają znak jakości CE oraz lub francuski znak bezpieczeństwa – NF.

Jeśli pomieszczenie jest odpowiednio wentylowane. to korzystanie z piecyka naftowego jest w pełni bezpieczne.

Poza tym piecyki naftowe mają dodatkowe zabezpieczenia: 

  • mają mechanizmy ochronne w postaci wyłączników bezpieczeństwa, 
  • używają czujników, które wyłączają urządzenie, gdy temperatura jest zbyt wysoka, 
  • posiadają detektory, które odcinają zasilanie, jeśli piecyk przewróci się lub zmieni pozycję. 
  • najbardziej zaawansowane mają niezależne czujniki CO2

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %