Piecyki naftowe w domu. Wygodna i przyjazna forma dogrzewania pomieszczeń

0 0
Czas czytania:1 minut, 49 sekund

Piecyki naftowe w domu. Wygodna i przyjazna forma dogrzewania pomieszczeń

Piecyk naftowy to efektywna kosztowo i przyjazna dla użytkownika forma dogrzewania pomieszczenia. Nowoczesne piecyki naftowe stosowane mogą być tak w pomieszczeniach użytkowych, jak i mieszkalnych. Nowoczesny, elektroniczny piecyk naftowy to efektywna i szczególnie przyjazna dla domowników forma dogrzewania pomieszczeń, w tym łazienek i sypialni. Bezpieczeństwo i wygoda użytkowania piecyków naftowych znacznie przewyższa np. tradycyjne kominki. Ważna, zwłaszcza w dobie kryzysu energetycznego, jest także energooszczędność piecyków naftowych: to tańsza forma ogrzewania, niż kominki i piecyki elektryczne do dogrzewania domów.

Nowoczesne piecyki naftowe do zastosowań domowych

Nowoczesny piecyk naftowy to lekkie i przenośne urządzenie grzewcze. W porównaniu z piecykami elektrycznymi i gazowymi piecyki naftowe wyróżnia prostota instalacji oraz łatwe czyszczenie. Piecyki naftowe dzielą się przy tym na tradycyjne, które działają w oparciu o palnik z knotem, oraz piecyki elektroniczne z wtryskiem paliwa. To drugie rozwiązanie zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa oraz łatwość obsługi – elektroniczne mobilne piecyki naftowe mogą być stosowane w każdym pomieszczeniu. Zaletą tradycyjnych piecyków knotowych jest natomiast brak konieczności podłączenia piecyka do prądu. Najnowocześniejsze modele wyposażone są także w dodatkowe funkcje, np. ułatwiające rozprowadzanie ciepła w pomieszczeniu wentylatory.

Bezpieczeństwo i wygoda użytkowania piecyków naftowych

Nowoczesne piecyki naftowe zaopatrzone są w systemy sensorów, które sprawiają, że korzystanie z nich w pomieszczeniach mieszkalnych jest w pełni bezpieczne. Pozwalają one na automatyczne wyłączenie piecyka i zatrzymanie płomienia w przypadku uszkodzeń mechanicznych, a także wtedy, gdy wentylacja pomieszczenia nie jest wystarczająca. Piecyk nie stanowi więc zagrożenia dla zdrowia mieszkańców i nie stwarza zagrożenia pożarowego. Nowoczesna konstrukcja piecyków gazowych sprawia też, że w pomieszczeniu nie unosi się w czasie pracy urządzenia zapach nafty. Może on pojawić się krótkotrwale w czasie uruchomienia piecyka, nie występuje jednak nigdy w czasie jego pracy. Bardzo wygodna i intuicyjna jest również codzienna obsługa nowoczesnych piecyków naftowych.

Zalety elektronicznych piecyków naftowych

Elektroniczne piecyki naftowe dzięki zastosowaniu sensorów i systemu wtrysku ciepła emitują przyjemne, równomiernie rozchodzące się w pomieszczeniu ciepło. Mimo mobilności i niewielkich rozmiarów, urządzenia te wyróżnia stosunkowo wysoka moc grzewcza. Precyzyjne systemy sterowania pozwalają na oszczędność wykorzystywanego paliwa. Przy montażu zbędne są kominy (ważna jest jednak odpowiednia wentylacja pomieszczenia). Ich zaletą w porównaniu z piecykami gazowymi jest to, że nie wydzielają one wilgoci.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %