Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/users/uni-lux/public_html/piecykinaftowe.pl/wp-content/themes/newz/assets/lib/breadcrumbs/breadcrumbs.php on line 252

Kiedy warto stosować piecyki naftowe?

Czas czytania:1 minut, 42 sekund

Coraz mniejsza opłacalność ogrzewania domów i mieszkań za pomocą tradycyjnych rozwiązań sprawia, że duża liczba osób poszukuje tańszych alternatyw. Jedną z nich jest użytkowania piecyków naftowych. Podpowiadamy, kiedy i dlaczego warto je stosować.

Rodzaje piecyków naftowych

Wbrew błędnym przekonaniom piecyki naftowe to urządzenia niewydzielające brzydkiego zapachu, a ich użytkowanie jest w pełni bezpieczne. Emitowane przez nie ciepło występuje w postaci promieniowania podczerwonego. Wyróżnia się dwa rodzaje takich piecyków – knotowe oraz elektroniczne. Te pierwsze są zasilane bateriami, dzięki czemu nie wymagają dostępu do zasilania prądem lub gazem. Posiadają wymienny zbiornik na paliwo i sprawdzają się w miejscach z dostępem do wentylacji. Piecyki elektroniczne cechują się większą mocą oraz wydajnością. Posiadają nowoczesne zabezpieczenia, dzięki czemu mogą być stosowane wewnątrz różnego rodzaju obiektów, na przykład domów jednorodzinnych lub budynków o charakterze komercyjnym.

Zalety piecyków naftowych

Istnieje wiele miejsc z ograniczonym dostępem do źródeł zasilania. Można tu wymienić hale magazynowe, targowiska handlowe lub piwnice. W celu ich ogrzewania warto stosować nowoczesne i wydajne piecyki naftowe. Są bardzo łatwe w instalacji, a ich obsługa nie stwarza najmniejszych problemów. Pozostałe zalety tego rodzaju urządzeń to między innymi:

  • możliwość użytkowania bez dostępu do komina,
  • posiadanie nowoczesnych zabezpieczeń,
  • oszczędność energii,
  • możliwość przenoszenia piecyków w różne miejsca,
  • duża uniwersalność,
  • brak konieczności dostępu do źródła prądu lub gazu (piecyki knotowe).

Piecyki naftowe – gdzie można je stosować?

Niezależnie od rodzaju piecyki naftowe sprawdzają się w bardzo wielu miejscach. Zarówno w tych, w których nie ma dostępu do tradycyjnego źródła ogrzewania, jak i w tych wymagających dogrzania. Mogą to być pomieszczenia, w których przebywa się krótki czas, na przykład warsztaty lub garaże. Jedynym warunkiem ich użytkowania jest dostęp do zwykłej wentylacji. Ponadto, takie piecyki mogą być stosowane w zwyczajnych mieszkaniach lub domach. Stanowią skuteczny sposób na dogrzanie pomieszczeń konieczności stosowania drogich systemów grzewczych. Wielu przedsiębiorców stosuje je w biurach, sklepach i innych obiektach o charakterze komercyjnym. Decydując się na tego typu urządzenia, należy pamiętać, że powinny mieć moc grzewczą dostosowaną do metrażu danego pomieszczenia. Poza tym warto stawiać na model wyposażone w czujnik antywstrząsowy, który wyłącza piecyk w przypadku jego przewrócenia.

Happy
Zadowolony
0 %
Sad
Smutny
0 %
Excited
Podekscytowany
0 %
Sleepy
Śpiący
0 %
Angry
Zły
0 %
Surprise
Zaskoczony
0 %
Previous post Jaki jest podział piecyków naftowych?
Next post Piecyki naftowe w domu. Wygodna i przyjazna forma dogrzewania pomieszczeń